«Кресту Твоему поклоняемся, Владыко». Свято Воздвиження Хреста Господнього

Минулий тиждень пройшов під знаком Хреста – 27 вересня ми святкували свято Воздвиження Хреста Господнього, а напередодні свята – згадували оновлення Храму Воскресіння Христового в Єрусалимі, який, до речі, побудований над місцем знайдення Хреста. В усіх храмах на центральному аналої ще кілька днів лежатиме головний символ нашого спасіння. У день свята в усіх храмах відбулись урочисті богослужіння, а для Хресто-Воздвиженської церкви, що на Київському Подолі, 27 вересня – це ще й престольний день.

На вулиці – злива та холод, у церкві – світло, тепло та затишно. Для цього храму Хрестовоздвиження – престольне свято. Тож вечірнє богослужіння звершує владика Феодосій, єпископ Боярський.

Для багатьох парафіян Хрестовоздвиженський храм став родинним. Понад 200 років тут не припинялася молитва та свята служба. На цьому місці ще в середині 18 століття побудували дерев’яну церкву. На початку 19 – го її знищила пожежа. Відтоді храм відбудовували та перебудовували аж до початку 20 століття. І зрештою, на Подолі постав величний кам’яний храм на честь Воздвиження Хреста Господнього. 18 травня 1981 року тут хрестили майбутнього письменника Михайла Булгакова. Його батько – доцент Київської духовної академії – винаймав у настоятеля храму квартиру поблизу церкви. За всі часи, що стоїть цей храм тут лише 10 років була тиша.

Феодосій, єпископ Боярський: «Храм старинный, как в народе говорят намоленный. Наш храм практически никогда не закрывался. В советское время он был закрыт кратковременно. И наш храм посещали многие поколения киевлян. И те, кто сейчас в храм ходят – это внуки, а зачастую и правнуки тех людей, которые здесь крестились, венчались, приходили получить божественную благодать».

Одна з великих святинь цього храму – хрест із частинкою Хреста Господнього. Хрестовоздвиження – один із небагатьох днів, коли усі парафіяни можуть вклонитися цій святині. Воздвиження Чесного Животворчого Хреста Господнього – одне з 12 найбільших християнських свят. Цього дня Церква згадує, як цариця Єлена у 4 столітті знайшла Хрест Христовий. Ця подія лягла в основу вшанування Хреста окремим днем. Також саме цього дня згадується повернення Хреста Господнього з Персії, де він був у полоні упродовж 14 років.

Феодосій, єпископ Боярський: «Именно тогда по возвращении в Иерусалим его вносили в храм Воскресения Христова император и патриарх. И патриарх воздвигал крест, чтобы народ пришедший во множестве мог увидеть его торжество, все могли ему поклониться и помолиться».

Такий же чин Воздвиження Хреста того дня було звершено у всіх церквах. Люди вклоняються символу свого спасіння та вшановують хресні страждання Ісуса Христа.

Феодосій, єпископ Боярський: «Крестовоздвижение – главный праздник посвященный Кресту. И каждый раз ко Кресту люди подходят с особым чувством. Так как крестное знамение сам Крест Христов стал не только символом нашего спасения, но и силой, дающей нам путь ко спасению пройти легко».

Після чину Воздвиження, хрест кладуть на аналой у центрі храму. І упродовж кількох днів усі віряни можуть вклонитися цій великій святині.

Автор: Маловажна К. Оператор: Нестєров В.
http://mir-pravoslaviya.org.ua/ukr/node/2063

Перегляди (131)

Об авторе

Черкасский Благовестник

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

Карта храмів

НОВИНИ УПЦ

Відеокалендар

Євангеліє дня

КАЛЕНДАР НОВИН

Вересень 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер   Жов »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Архів записів

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС